Mesafeli Satış Sözleşmesi

Madde 1 – SÖZLEŞMENİN TARAFLARI
İş Bu Sözleşmenin Bir Taraftan;
SATICI: Karacaoğlu Ticaret
Beykonak Mah. Atatürk Cd. Kapalı Halk Pazar Karşısı 07365 Kumluca/Antalya

Email: admin@karacaoglutarim.com

Diğer Taraftan;
ALICI: Son Kullanıcı (Müşteri)

18 yaşından küçük kişiler karacaoglutarim.com ‘dan alışveriş yapamaz.  
karacaoglutarim.com çocuklara yönelik ürünler satışa sunmaktadır; ancak bunları yetişkinlere satmaktadır.

 1. karacaoglutarim.com  den kredi kartı (Visa, MasterCard) ya da banka havalesi ile alışveriş yapılabilir. Bir hafta içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir. Ödemeli gönderi ya da posta çeki gibi belirtilmeyen ödeme yöntemleri kabul edilmez.
 2. karacaoglutarim.com  tüm siparişlerinizi, yasaların gerektirdiği şekilde irsaliyeli fatura eşliğinde teslim edecektir. Yapılan alışverişlerdeki tüm fiyatlar TL olarak ifade edilmiştir.
 3. Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve ön görülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkansızlaştıran haller, mücbir sebep (Tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza, hava muhalefeti ve benzeri hallerde) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep ile sözleşme konusu ürünün/ürünlerin süresi içinde teslim edilememesi halinde durumu  karacaoglutarim.com   3 (üç) gün içinde bildirecek olup, bu takdirde siparişin iptal edilmesi, sözleşmeye konu ürünün/ürünlerin varsa emsali ile değiştirilmesi ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından biri kullanabilir. Siparişin iptal edilmesi halinde ödenen tutar 14 (on dört) gün içinde  karacaoglutarim.com  tarafından iade edilecektir.
 4. karacaoglutarim.com  sattığı bazı ürünler için stok tutmamaktadır. Ürünleri müşterilerinin siparişlerine göre tedarik etmektedir. Tüm ürünler için listeler her gün güncellense de sipariş verilen bazı ürünler tedarikçi kuruluşların stoklarında tükenmiş olabilir. Böyle durumlarda ilgili bölümümüz tarafından size e-posta ile bilgi verilir ve ürün bedeli kartınıza iade edilir. 
  Eğer siparişinizi banka havalesi seçeneğini seçerek verdiyseniz, ürünlerin bulunamama durumunda sadece ürün bedelleri iade edilir. Bankalar tarafından uygulanan havale masrafları ile  karacaoglutarim.com ‘ un bir ilgisi yoktur. O yüzden havale ödemelerinizi bankaların internet şubeleri ve ATM’ler üzerinden yapmanızı öneririz.
 5. Tahsilatı yapılmış bir siparişin teslimatı Türkiye içindeyse anlaşmalı kargo firmaları ile yapılır. Kargo hakkında detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.
 6. Paketlerinizin, alışverişiniz sırasında size belirtilen süreler içinde teslim edilmemesi durumunda admin@karacaoglutarim.com e-posta gönderebilirsiniz. Kargo Şirketi tarafımızdan ya da müşteri tarafından aranarak paket takibi yapılabilir. Paket teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır. Bu yüzden; Teslimat sırasında hasarlı olduğunu tespit edilen paketler kabul edilmeyip tutanak tutturulmalıdır. Daha sonra, admin@karacaoglutarim.com a mail olarak tutanağın örneği gönderilmelidir. karacaoglutarim.com , ürünü yeniden temin edip, en kısa zamanda teslimatın tekrarlanmasını sağlayacaktır.
 7. Hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin teslim aldığınız veya sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren on dört (14) gün içerisinde cayma hakkı kullanılamayacak ürünler hariç olarak ürünü/ürünleri sözleşmeden cayarak iade edebilirsiniz. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde ürünü/ürünleri açılmamış olması, ambalajının zarar görmemiş olması gerekmektedir. Eğer ürünün kullanılmış ve işlevini yerine getiremiyor yani ürün/ürünlerde bozulma söz konusu ise de cayma işleminden faydalanılabilir.   karacaoglutarim.com  ‘a aşağıda detayları belirtilen iletişim bilgileri aracılığı ile yazılı olarak bildirimde bulunulması gerekmektedir. Bu bildirimin  karacaoglutarim.com ilişkin teyit bilgisi tarafınızla paylaşılacak ve bildirimin ulaşma tarihini takiben de 14 (on dört) gün içinde cayma hakkına konu ürünün/ürünlerin bedeli ödeme şekline uygun bir şekilde tarafınıza iade edilecektir. Cayma hakkının kullanılması halinde, ürünün/ürünlerin vergi mevzuatı gereği fatura aslının ibrazı ile beraber teslimatı gerçekleştiren kargo firması aracılığı ile iadesi zorunludur. Ancak, müşteri tarafından fatura aslının gönderilmemesi halinde KDV ve varsa sair yasal kesintiler tarafınıza iade edilemez. 
  Ürün iadesi hakkında detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.
 8. Kredi kartı bilgileriniz sistemde kayıtlı olarak tutulmamaktadır.

www.karacaoglutarim.com   internet sitesinde, sözleşme konusunu oluşturan tüm ürünlerin esaslı nitelikleri, özellikleri, KDV dahil satış fiyatı, ödeme ve teslimat şekli ile tedarik ve teslim sürelerine ilişkin esaslı bilgileri okuyup ürünler hakkında tüm bilgilere sahip olduğunuzu ve bu bilgiler doğrultusunda elektronik ortamda satın almaya ilişkin onayı verdiğinizi kabul ve beyan etmektesiniz.  www.karacaoglutarim.com  dan alışveriş yapan kişi yukarıdaki tüm maddeleri elektronik ortamda okuyup, kabul edilip, teyit etmiş sayılır. Bu sözleşmede düzenlenmemiş hususlarda 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun hükümleri uygulanır.